قیمت انبوه ورق فولادی سیاه درجه یک

در گذشته های دور و از زمانی که استفاده از فلزات و شکل دهی به آنها وارد زندگی بشر شد؛ تحول بسیار بزرگی در دست ساخته های بشر صورت پذیرفت، زیرا انسان به ماده ای دست پیدا کرده بود که دارای دوام و استحکام و در عین حال شکل پذیر بود، اما از آنجا که فرایند استخراج فلزات، زدودن ناخالصی و شکل دهی به آنها، بسیار سخت و دشوار بود، ابزار فلزی کمتر از سایر ابزار، ساخته می‌شدند. اما امروزه برای صنعتگر امروزی، شرایط کاملا متفاوت است زیرا از طریق مواد اولیه ای مانند کربنات کلسیم اصفهان، ساخت توليدات قلزی با سهولت و تنوع بیشتری انجام می شود.

قیمت انبوه ورق فولادی سیاه درجه یک

بررسی مشخصات ظاهری ورق فولادی سیاه

بررسی مشخصات ظاهری ورق فولادی سیاه ماده‌ی اولیه‌ی بساری از صنایع، آهن و فولاد است، ورق های فولادی به همین منظور تولید می‌شوند و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، ورق های فولادی براساس فرایند تولید، به دو دسته‌‌ي اصلي تقسیم می شوند که عبارتند از :

  • ورق فولادی سیاه ( با نورد گرم) این نوع ورق براساس نوع آلیاژ به دو دسته ی اصلی دیگر ( صنعتی و معمولی) تقسیم می شود.
  • ورق فولادی روغنی (با نورد سرد) این نوع ورق براساس نوع آلیاژ به سه دسته‌ اصلی (معمولی، نیمه کشش و فوق کشش) تقسیم می شود.

علاوه بر فرایند تولید، این دو نوع ورق از نظر طاهری نیز تفاوت هایی با هم دارند، از نظر ضخامت، ورق های نورد سرد (ورق روغنی) ضخامت کمتری دارند و تفاوت بین ضخامت واقعی و ضخامت اسمی در آنها کمتر است اما در ورق های نورد گرم (ورق سیاه) ضخامت بیشتر و اختلاف ضخامت اسمی و واقعی آنها نیز بیشتر است. تفاوت دیگری که در ظاهر این دو ورق وجود دارد، سطح رویه ی آنهاست، ورق فولادی نورد گرم، سطحی زبر و کمی ناصاف دارد و از نظر رنگ نیز رنگ تیره ای دارد؛ به همین دلیل آنرا ورق سیاه می نامند اما ورق نورد سرد، صاف و صیقلی و دارای رنگ روشن است. با توجه به مشخصات ظاهری فوق، این ورق ها، کاربردهای متفاوتی نیز دارند.

ورق هاي فولادي سياه، كه بر روي سطح بيروني داراي يك لايه اكسيد تيره هستند طي مراحلي مي توانند به ورق روغني تبديل شوند، ورق سياه، به دليل لايه حاصل از اكسيداسيون رنگي تقريبا تيره دارد كه با استفاده از فرايند اسيد شويي اين لايه ي تيره را زدود و دوباره فرايند نورد را انجام داد (البته اين بار به صورت سرد) طي اين فرايند نورد مجدد، ضخامت ورق نسبت به حالت اول كم مي شود و سطح رويه آن نيز بافت زبر و خشن اوليه را نخواهد داشت.

نکاتی برای خرید ورق فولادی سیاه

نکاتی برای خرید ورق فولادی سیاه با توجه به ویژگی هایِ متفاوت ورق های فولادی از نظر نوع آلیاژ، در صنایع مختلف کاربردهای متفاوتی دارند گاهی این ورق ها به صورت مستقیم در ساخت مخازن، بدنه ماشین آلات، اتومبیل و کشتی ها استفاده می شود و گاهی یه صورت غیر مستقیم به كار برده مي شوند و از آن ها برای ساخت مقاطع فولادی مانند پروفیل های صنعتی و ساختمانی استفاده می شود. آنچه که در هر دو روش مهم است میزان استحکام کششی ورق هاست.

در سازه‌ی ساختمان ها، از عناصر فولادی (پروفیل های ساختمانی) برای جبران ضعف تحمل کششي بتن، استفاده می شود. بنابراین در زمان خرید ورق فولادی باید به نوع آلیاژ و میزان استحکام کششی آن با توجه به آلیاژ و ضخامت دقت کرد. دو نوع آلیاژ مورد استفاده برای ساخت ورق فولادی سیاه (آلیاژ کم کربن، آلیاژ با کربن بیشتر)، تحمل کششی و برشی متفاوتی دارند.

براساس استانداردهای موجود، ورق های API برای ساخت لوله های نفت و گاز مورد استفاده قرار می گیرند و ورق های گرید A در صنایع دریایی استفاده می شوند. در این صنایع ویژگی مهم و مورد انتظار از ورق فولادی سیاه عدم ايجاد خوردگي و فرسايش است. آنچه كه مشخص است اينست كه هر نوعي از ورق هاي فولادي، قابليت هاي خاصي دارند و دقت در تناسب ميان نوع ورق فولادي و كاركرد مورد نياز، موضوع مهمي در خريد ورق فولادي است.

بهترین نوع ورق فولادی سیاه کدام است؟

بهترین نوع ورق فولادی سیاه کدام است؟ ورق فولادی سیاه از نورد گرم ِشمش ها یا اسلب های فولادی بدست می آید، که در دمای بالا یعنی 1280- 1100 درجه سانتی گراد، بسیار انعطاف پذیر است. برای حالت دادن این ماده‌ی انعطاف پذیر، آنرا از میان غلطک های نورد عبور می دهند و پس از خارج شدن از زیر غلطک ها به صورت ناگهانی سرد می شود این تغیر دمای ناگهانی باعث ظاهر کدر و کمی ناصاف این ورق ها می شود. ورق فولادی اعلا، با رعایت تمام جزئیات مرتبط با مواد اولیه مانند نوع آلیاژ، نوع شمش و فرایند نورد و … تولید می گردد و قابلیت ارائه به بازار جهانی را نیز دارد.

ورق های فولادی سیاه با توجه به نوع کاربرد آنها، ویژگهای فنی متفاوتی دارند مثلا ورق سیاه معمولی نسبت به ورق سیاه صنعتی، میران سختی کمتری دارد همچنين ورق های سیاه استفاده شده در ماشین آلات و بدنه کشتی ها، استحکام کششی خوبی دارند. از آنجا که پایه‌ی اولیه ورق های فولادی، شمش و اسلب فولادی است، میزان کربن موجود در فولاد عامل مهمی در سختی و انعطاف پذیری ورق است و هر چه میزان کربن موجود در فولاد بیشتر باشد، فولاد سخت تر است و از نظر تاب تحمل کششی توانایی کمتری دارد. بنابراین بهترین نوع ورق فولادی سیاه، ورقی است که متناسب با نیاز عملکردی انتخاب شود و پاسخگوي نياز عملكردي باشد.

صادرات بهترین ورق فولادی سیاه درجه یک

صادرات بهترین ورق فولادی سیاه درجه یک قیمت کربنات کلسیم در مشهد رابطه‌ی مستقیمی با نوسانات قیمت مواد اولیه، کیفیت تولید و نوع ارائه ورق از نظر ضخامت و ابعاد دارد، ورق فولادی صادراتی در تمام موارد ذکر شده تابع استانداردهای جهانی است، بنابراین از کیفیت مناسبی برخوردار است. متداول ترین ورق های سیاه به نام های ورق معمولی و صنعتی، که با علائم اختصاری st37 و st52 معرفی می شوند؛ به ترتیب در صنایع ساختمان سازی و صنایع پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرند؛ مطابق استانداردهای بین المللی ورق‌های سیاه با عرض 100، 125، 150 و 200 سانتیمتر تولید می شوند و با توجه به ضخامت ورق یا به صورت رول یا شیت به بازار ارائه می گردند. از آنجا که ضخامت این ورق ها از 1.5 میلیمتر تا 100 میلیمتر متفاوت است، ورق های با ضخامت کمتر از 15 میلیمتر به صورت رول شده و ضخامتهای بالاتر به صورت شیت عرضه می گردد. در اين مجموعه، ما با رعايت تمامي استانداردهاي مربوطه، ورق هاي فولادي سياه درجه يك را هم به صنعتگران داخلي و هم بازار بين المللي ارائه مي نماييم.